Internet plný mrtvých
Nechce se nám tomu vůbec věřit, ale je tomu tak. Internet je plný lidí, kteří již nejsou mezi námi. Jejich profily, emaily, videa, blogy a různé účty tu žijí stále dál. Ale abychom internetu jako takovému nekřivdili, že nemá k posmrtnému životu úctu, můžeme zde najít i pomníčky slavných i méně slavných lidí, kteří se ve virtuálním prostoru něčím vryli do mysli ostatních. Ať jsou to již zamilovaní fanoušci, přátelé či pozůstalí, jenž stále v dobrém navštěvují různé jejich stránky, protože na ně prostě nemohou a nechtějí zapomenout.
Internetové dědictví
Co všechno mohou zdědit pozůstalí z virtuálního světa svých nejbližších? Ne vždy samé příjemné věci jako jsou vzpomínkové komentáře a vzkazy. Posmrtný život na internetu si žije po svém. Smrti se nebojí zdaleka tolik jako v reálném světě, vždyť takové digitální hry, plné umírání a hazardu se životem, se považují za naprosto normální. A tak ani sociální sítě nemají zájem účty zemřelých rušit. A také proč? Vždyť ony přece potřebují, aby na nich figurovalo co nejvíce uživatelů.
Pozůstalé může děsit, že lidé mohou stále vystopovat, kde se jejich nejbližší pohybovali.Jelikož ani přesně neví, jaké všechny služby jejich blízký příbuzný využíval, mohou se dočkat nečekaných potíží. Co když měl takový člověk na internetu různé závazky, třeba automatické placení některých služeb či nastavení přeposílání zpráv z účtů? Stále mohou fungovat různá sdílení a hlas ze záhrobí tak může některé uživatele pořád oslovovat.
Internetová závěť
Je to smutné, ale bohužel internetová data v podobě fotografií, videozáznamů a různých dokumentů lze zneužít i po smrti jejich uživatele.A tak internetové závěti nejsou ničím výjimečným, např. u emailů. Vypadá to, že všichni bychom měli napsat závěť, ve které uvedeme svým nejbližším názvy a přístupová hesla všech našich virtuálních účtů.